Nasze publikacje

Charaktery 07.2022 „Dlaczego właśnie Ty? – Czyli jak podświadomość wpływa na wybór partnera” Czy naprawdę wybieramy partnera? A może pchają nas ku niemu nieświadome pragnienia i lęki… O tym w lipcowych „Charakterach” w artykule Izabeli Wożyńskiej-Więch.

Charaktery 02.2022 „Podwójne życie rodzinne”. Z jakimi problemami mierzą się rodziny patchworkowe i jak scalić odrębne światy, będąc częścią kilku rodzin jednocześnie? W lutowych „Charakterach” artykuł Izabeli Wożyńskiej-Więch.

Charaktery 03.2021 „Para w pandemii”. Jak pandemia wpływa na relacje między partnerami? O tym w artykule Izabeli Wożyńskiej-Więch w marcowych „Charakterach”.

Charaktery 01.2019 „W romansie szukam siebie”. W artykule Izabela Wożyńska-Więch analizuje przyczyny niewierności w związkach.

Charaktery 06.2018 „Naprawić czy zostawić?”
Czy to ten jedyny, ta jedyna? Dlaczego boimy się zaangażować w związek i co się kryje za tymi rozterkami – wyjaśnia Izabela Wożyńska-Więch w czerwcowych „Charakterach”

Charaktery 10.2017 „Taniec obiecanek”.
Czy dać drugą szansę partnerowi, który zdradził? Izabela Wożyńska-Więch radzi, co wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji.

Polskie Radio Czwórka 27.06.2017 „Bulimia. Na czym polega i czy można przed nią uciec?” na te i inne pytania w „Strefie Prywatnej” odpowiada psychoterapeutka Justyna Glińska

Polskie Radio Czwórka 25.04.2017 – W skórze „singla” można poczuć się lepiej niż w skórze „starej panny” czy „starego kawalera”. I dotyczy to nie tylko ludzi młodych, ale także tych, którzy są samotni z powodu życiowych przejść – przekonuje psycholog Izabela Wożyńska-Więch w „Strefie Prywatnej”.

Polskie Radio CZWÓRKA 28.02.2017. Izabela Wożynska-Więch w programie „Strefa prywatna” opowiada o relacjach w dorosłym rodzeństwie.

Charaktery 01.2017 „Jak brat z bratem”. Bywa, że czujemy się bardziej związani z przyjaciółmi niż z własnym rodzeństwem. Jak uzdrowić relacje i odnaleźć drogę do brata i siostry? Artykuł Izabeli Wożyńskiej Więch.

Radiowa CZWÓRKA 22.04.2016, audycjaProblemy ze snem. Jak sobie z nimi radzić?” z udziałem psycholog z Centrum-Ja Dagmary Potęgi-Sidorowicz jako eksperta.

Charaktery 02.2016 z książką „Od pierwszej randki do ostatniej rozprawy”, która gromadzi wybór tekstów o relacjach w związkach na różnych etapach ich intensywności i skomplikowania. Wśród autorów – psychologów i terapeutów – Izabela Wożyńska-Więch.

Charaktery 09.2015 „Uwięzieni w gnieździe”. Dlaczego coraz trudniej odlecieć z rodzinnego gniazda? Kiedy jest pora na odlot i co się dzieje, kiedy ten moment przegapimy? W artykule o polskich „gniazdownikach” pisze Izabela Wożyńska-Więch.

Charaktery 07.2015 „Solo przez życie”. Izabela Wożyńska-Więch pisze o byciu singlem: czy to wybór, porażka, czy skutek uboczny?

SENS 06.2015 „Opowieść z głębin”. Czy bajka może być też terapią dla dorosłych? Na pewno jest okazją, by spotkać się ze swoim Wewnętrznym Dzieckiem. Film „Sekrety Morza” komentuje Izabela Wożyńska-Więch, psycholog z Poradni Centrum-Ja.

SENS 05.2015 Filmoterapia: „Party girl”, film komentuje psycholog Justyna Glińska z Poradni Centrum-Ja.

SENS 04.2015 „Budda w wielkim mieście”. Jaką lekcję ze spotkania z przedstawicielem kultury Wschodu może wyciągnąć współczesny mieszkaniec metropolii? Film „Wędrówka na Zachód” komentuje Izabela Wożyńska-Więch

SENS 03.2015 Filmoterapia: „Sils Maria”. Co może wyniknąć ze spotkania młodości i dojrzałości? Jakie straty niesie ze sobą przemijanie, a w jakie nowe wymiary zabiera kobietę? Film „Sils Maria” komentuje Justyna Glińska, psycholog z Poradni Centrum-Ja.

SENS 02.2015 Filmoterapia: „Samba”. Każdemu zdarzają się momenty wypalenia, zniechęcenia, utraty chęci do działania. Co zrobić, by przełamać taki kryzys? Jak odbudować wiarę w sens istnienia? Film „SAMBA” komentuje Izabela Wożyńska-Więch.

Charaktery 02.2015  „Co po zdradzie” artykuł Izabeli Wożyńskiej-Więch. Zdrada jest wyrazem potrzeby jakiejś zmiany w związku. Coś obojgu partnerom komunikuje. Czy zechcą się w to wsłuchać?

SENS 01.2015 Filmoterapia: „Tosty po meksykańsku”. Proces separacji dziecka od matki jest złożony i zazwyczaj przebiega wieloetapowo. Często ujawnia różne deficyty, odsłania spychane do podświadomości pragnienia obu stron. Film „TOSTY PO MEKSYKAŃSKU” komentuje psycholog Justyna Glińska.

SENS 12.2014 Filmoterapia: „Obce ciało” Co się stanie, gdy wrażliwość i idealizm spotkają się z cynizmem i bezpardonową walką o pieniądze i władzę? Do czego doprowadzi zderzenie tych dwóch światów? Film „Obce ciało” w styczniowym wydaniu magazynu komentuje psycholog Izabela Wożyńska-Więch.

Zwierciadło.pl 11.2014 Filmoterapia: „Miasto 44” Dlaczego często wolimy żyć w iluzji bezpieczeństwa, braku zagrożeń? Dlaczego spychamy na margines trudne stany emocjonalne? Film „Miasto 44” komentuje Izabela Wożyńska-Więch, psycholog z Poradni Centrum-Ja.

SENS 11.2014 „Siła przyciągania”, wywiad z Justyną Glińską na temat relacji córki z matką, na podstawie filmu „Zbliżenia” Magdaleny Piekorz.

Zwierciadło.pl 10.2014 „Filmoterapia: Miłość w czasach wojny” Co może dawać oparcie w momencie, gdy tracimy rozeznanie, kto jest przyjacielem, a kto wrogiem? Jak się nie pogubić, nie zatracić swojego człowieczeństwa? Film „OMAR” komentuje Izabela Wożyńska-Więch, psycholog z Poradni Centrum-Ja.

Zwierciadło.pl 10.2014 „Filmoterapia: „Życie jak Hotell” Jak podnieść się po ciężkim przeżyciu i odzyskać wiarę w sens istnienia? A gdyby tak zacząć wszystko od nowa, z czystą kartą, zmienić życie niczym hotelowy pokój? Film „HOTELL” komentuje Izabela Wożyńska-Więch.

SENS 07.2014 Filmoterapia: „Pożądanie” Czym może być flirt dla osób pozostających w stałym związku? Jak nie ulec fali namiętności i w odpowiedniej chwili powiedzieć „stop”? Film „Pożądanie” komentuje Izabela Wożyńska-Więch, psycholog z Poradni Centrum-Ja.

SENS 06.2014 Filmoterapia: „Jak ojciec i syn” Co bardziej kształtuje osobowość dziecka – więzy krwi czy relacje budowane poprzez codzienny kontakt? Film komentuje psycholog Justyna Glińska.

SENS 05.2014 Pokolenie „nie wiem” – film „Oh, boy” w ujęciu psychologa Izabeli Wożyńskiej-Więch

SENS 04.2014 Justyna Glińska jako ekspert w kolejnym odcinku Filmoterapii o bohaterach filmu Roberta Glińskiego „Kamienie na szaniec”.

SENS 02.2014Pod Mocnym Aniołem – wyznania alkoholika”. Film Wojciecha Smarzowskiego komentuje Izabela Wożyńska-Więch, psycholog z Poradni Centrum-Ja.

SENS 01.2014 Płynące wieżowce” Tomasza Wasilewskiego komentuje w styczniowym numerze psycholog Izabela Wożyńska-Więch.

SENS 12.2013 Filmoterapia: ” Powrót syna. Film „Erratum” omawia Izabela Wożyńska-Więch.

SENS 11.2013 W artykule „Zagubiona” film „IDA” Pawła Pawlikowskiego komentuje psycholog Justyna Glińska.

SENS 10.2013 W październikowym miesięczniku SENS Izabela Wożyńska- Więch analizuje osobowość bohaterki filmuKi Leszka Dawida.

Czasdzieci.pl 02.09.2013  „Gotowość szkolna – cóż to takiego ?” Magdalena Krakowian- Rząca na łamach portalu Czasdzieci.pl wyjaśnia, czym jest gotowość szkolna.

Zwierciadło.pl 02.09.2013  „Początek roku szkolnego” Magdalena Krakowian- Rząca radzi rodzicom, jak  pomóc dziecku stawiać pierwsze kroki w szkole.

Puls Biznesu 08.27.2013  „Jak budować pewność siebie w pracy” W kolejnym odcinku wakacyjnego cyklu Pulsu Biznesu Izabela Wożyńska- Więch pisze o pewności siebie w pracy.

SENS 08.2013 W sierpniowej odsłonie Filmoterapii Izabela Wożyńska-Więch komentuje film „Miłość” Sławomira Fabickiego.

Puls Biznesu 15.07.2013  „Zapomnij o pracy” Wywiad Doroty Czerwińskiej z Justyną Glińską na temat sposobów na udany wypoczynek.

Zwierciadło.pl 11.07.2013   „Jak poradzić sobie z utratą pracy?” Izabela Wożyńska- Więch odpowiada na to pytanie w artykule dla Zwierciadło.pl

Charaktery 07.2013  Artykuł Izabeli Wożyńskiej- Więch „Miłość po partnersku”, w którym odpowiada na pytanie, czy możliwe jest partnerstwo w związku?

Zwierciadlo.pl 26.06.2013 „Rodzeństwo bez rywalizacji” Artykuł Andrzeja Miziołka, w którym odpowiada na pytanie, czy możliwe jest wychowanie rodzeństwa bez rywalizacji?

Zwierciadlo.pl 20.06.2013 „Praca w zespole – jak się komunikować?” Justyna Glińska opisuje zasady skutecznej komunikacji w zespole i wskazuje na błędy, których warto uniknąć.

praca.wp.pl 18.06.2013 „Jak efektywnie wypoczywać podczas urlopu” O czym warto pamiętać, aby odpocząć podczas urlopu? O tym w artykule Justyny Glińskiej.

PULS BIZNESU 12.06.2013 „Żeby się spiąć albo odprężyć” Rozmowa z lekarzem psychiatrą Tomaszem Krasowskim w Pulsie Biznesu. Artykuł o związku stresu z uzależnieniami.

Zwierciadlo.pl 05.06.2013 „Praca w zespole” Artykuł Izabeli Wożyńskiej-Więch o zjawiskach charakterystycznych dla pracy zespołowej.

SENS czerwiec 2013 Izabela Wożyńska-Więch komentuje film Jana Jakuba Kolskiego „Afonia i pszczoły” w artykule z cyklu Filmoterapia  pt.: „W niewoli impulsów”.

Zwierciadlo.pl 31.05.2013 „Ucieczki z domu” Artykuł ekspercki psychologa rodzinnego Magdaleny Krakowian-Rzący na temat ucieczek nastolatków z domu.

Charaktery 05/2013 Wydanie Specjalne Charakterów tom 5 „i ty i ja” poświęcone tematyce miłości. Artykuł Izabeli Wożyńskiej-Więch „Rycerz na grochu”. W tym numerze autorka odpowiada również na list Czytelniczki „Walczyć, czy oddać go bez walki?”.

Zwierciadlo.pl 28.05.2013  „Zaburzenia odżywiania u nastolatków – bulimia i kompulsywne objadanie się” Justyna Glińska opisuje zaburzenia odżywiania u nastolatków – bulimię i kompulsywne objadanie się.

Zwierciadlo.pl 23.05.2013  „Zaburzenia odżywiania u nastolatków – anoreksja” Artykuł ekspercki Justyny Glińskiej na temat przyczyn i objawów anoreksji u nastolatków.

Zwierciadlo.pl 17.05.2013 „Praca w firmie rodzinnej – kryzysy w rodzinie a dobro firmy” Druga część artykułu Izabeli Wożyńskiej-Więch o pracy w firmie rodzinnej.

Zwierciadlo.pl 15.05.2013 „Praca w firmie rodzinnej – mocne i słabe strony” Pierwsza część artykułu Izabeli Wożyńskiej-Więch o plusach i minusach pracy w firmie rodzinnej.

PULS BIZNESU 13.05.2013 Izabela Wożyńska-Więch komentuje wyniki badań o tym, co stresuje pracowników w różnym wieku w artykule Doroty Czerwińskiej „Młodzi kontra doświadczeni”.

SENS maj 2013 Justyna Glińska jako ekspert w artykule Aleksandry Strójwąs „W pułapce marzeń” (kultura/filmoterapia), który jest omówieniem filmu Erica Zonca „Wyśnione życie aniołów”.

Zwierciadlo.pl 26.04.2013  „Stres a zaburzenia odżywiania” Justyna Glińska pisze o tym, jak stres wpływa na nasze nawyki żywieniowe i może utrwalać istniejące w tym obszarze zaburzenia.

Przekrój 14.04.2013  „Choroby niegrzecznych dzieci” Tomasz Krasowski i Anna Kubis wypowiadają się na temat zaburzeń psychicznych u dzieci.

Rzeczpospolita 14.03.2013 „Spokój rodzica to podstawa” Wywiad z Kamilą Lenkiewicz na temat przygotowania dziecka do pójścia do przedszkola.

dobra-mama.pl 07.02.2013 „Rodzice pozwólcie dzieciom przeżywać smutek i złość” Komentarze Justyny Glińskiej na temat przyczyn depresji.

psychologia.net.pl 05.02.2013 Leczenie depresji szansą na lepsze życie” Wypowiedzi naszych ekspertów na temat leczenia depresji.

CentrumRekrutacyjne.pl 14.12.2012W sieci – prawie jak w krzywym zwierciadle” Justyna Glińska jako ekspert w artykule o rekrutacji z wykorzystaniem informacji z sieci.

natemat.pl 28.09.2012 Sezon na rozstania. Rozpadają się nie tylko małżeństwa. Nie potrafimy żyć w związkach?” Komentarze Izabeli Wożyńskiej-Więch w artykule Marty Pawłowskiej.

Charaktery 08/2012 „Zabójczy impas w nas”. Patologia relacji na tle koluzji sadomasochistycznej. Izabela Wożyńska-Więch.

Charaktery 4/2012 „Niech się zmieni on, nie ja!
Co się dzieje, gdy w związku brak dialogu i zrozumienia wzajemnych potrzeb, opowiada Izabela Wożyńska-Więch.

Charaktery 11/2011 „Pułapki przyjemnej iluzji
O internetowych romansach wspieranych SMS-ami opowiada Izabela Wożyńska-Więch.

Praca i Zdrowie 7-8/2011
Nie oczekujmy od urlopu cudów

Rozmowa z Justyną Glińską nt prawidłowego wypoczynku podczas urlopu, red. Bartosz Reszczyk

biznes.Onet.pl 26.05.2011
(De)motywujące nagrody

Wypowiedzi Justyny Glińskiej w artykule nt nagradzania i motywacji, red. Justyna Sobolak

GazetaPraca.pl 27.03.2011
Praca, moja miłość!

Wywiad z Izabelą Wożyńską-Więch, red. Joanna Sabak.

Charaktery 2/2011 „Eks na horyzoncie”
Artykuł Izabeli Wożyńskiej-Więch na temat zazdrości o byłych partnerów.

Glamour 10.2010
Komentarze Justyny Glińskiej w artykule „Co zrobisz, żeby (za wszelką cenę) zatrzymać pracę?” o postawach w sytuacji zagrożenia utratą pracy.

iwoman.pl 09.09.2010
Jak walczyć z jesienną depresją? Trzy sposoby

porady psychoterapeuty Andrzeja Miziołka.

ofeminin.pl 02.08.2010
Podsumowanie akcji „Polska mama pracująca”

artykuł Justyny Glińskiej.

Polskie Radio Euro cykl „Zostaw wiadomość” 17.06.2010 
Rozmowa z Izabelą Wożyńską-Więch na temat odświeżenia miłości w związku.

gazeta.pl eDziecko 14.06.2010 
„Narodziny dziecka przyczyną rozwodu?”

Wypowiedzi Justyny Glińskiej.

ofeminin.pl 11.06.2010
„Historia Agnieszki Borowskiej: mamy-menedżerki i dobrej organizatorki”

Komentarz Justyny Glińskiej do artykułu.

gazeta.pl eDziecko 10.06.2010 
„Znów poczuć się jak kobieta?

Wypowiedzi Justyny Glińskiej w artykule

Charaktery 5/2010 „Życie na dwa fronty”
Artykuł Izabeli Wożyńskiej-Więch na temat zdrady w związkach partnerskich.

TVP „Pytanie na śniadanie” 16.12.2009
Program na temat wypalenia zawodowego, Sylwia Kuczyńska zaproszona jako ekspert.

Gazeta Wyborcza Duży Format 06.11.2009
Wypowiedź Justyny Glińskiej w reportażu „Nie kontrola, lecz chęć szczera” na temat skutecznego motywowania pracowników .

Charaktery 11/2009 „Kiedy mężczyzna kocha komputer”
Izabela Wożyńska-Więch analizuje konflikty w małżeństwie skupione wokół nadużywania komputera i Internetu.

TVN Biznes 21.07.2009 „Jak sobie radzić po urlopie”
Sylwia Kuczyńska zaproszona jako ekspert.

Radio PIN 26.06.2009 „Poranek Radia PIN”
Wywiad z Andrzejem Miziołkiem nt „Stres, pracoholizm i udany urlop”.

Charaktery 7/2009 „Miłość poza czasem”
Izabela Wożyńska-Więch opisuje problemy par z dużą różnicą wieku.

Charaktery 2/2009 „I biorę sobie właśnie Ciebie”
W artykule Izabela Wożyńska-Więch wyjaśnia, czym kierujemy się wybierając partnera i jak radzić sobie ze skutkami nieświadomych wyborów.

Wirtualna Polska Serwis Wiadomości 27.03.2009
„Jak sobie radzić z wiosennym przesileniem”
Komentarz Andrzeja Miziołka do tekstu

Polskie Radio Euro 21.01.2009
Wywiad z Andrzejem Miziołkiem w programie „Popołudnik” na temat bycia babcią w młodym wieku.

TVP „Pytanie na śniadanie” 14.01.2009
Program: „Jak przygotować dziecko na pierwszy samodzielny wyjazd?”- komentarz Sylwii Kuczyńskiej.

TVP „Pytanie na śniadanie” 07.01.2009
Program na temat przyjaźni między kobietami po porodzie – komentarz Sylwii Kuczyńskiej.

Polskie Radio Pr. 1 03.12.2008
Komentarz Andrzeja Miziołka w audycji z cyklu „Cztery Pory Roku” zatytułowanej: „Witalność – czym jest i jak ją odzyskać?”.

Akademickie Radio Kampus 13.11.2008
Komentarz Andrzeja Miziołka do audycji na temat bezsenności.

Radio TOK FM 26.09.2008
Program „Więzi” z udziałem Izabeli Wożyńskiej-Więch, temat: „Siła rozmowy w związku”.

Radio Color 103FM serwis 13.08.2008
Komentarz Justyny Glińskej na temat stresu.

TV Puls 06.07.2008
Komentarz Justyny Glińskej do felietonu na temat konfliktów w związku w czasie wakacji.

Polskie Radio Euro 30.05.2008
Audycja „Raport reportera”. Wywiad z Izabelą Wożyńską-Więch na temat wyrażania złości wobec szefa.

Dziewczyna 6/2008 czerwiec 2008
„Życie na drugim planie”. Rozmowa z Justyną Glińską o sytuacji rodzeństwa ciężko chorego dziecka.

Polska „The Times”, Magazyn Rodzinny 15 marca 2008
W artykule Anny Błaszkiewicz o zdradach podczas imprez integracyjnych Justyna Glińska wyjaśnia powody niewierności i co można zrobić, jeśli już do niej dojdzie.

Oliwia 1/2008 styczeń 2008
Komentarz Izabeli Wożyńskiej-Więch do reportażu na temat podejmowania decyzji o małżeństwie. „Do szczęścia sprintem czy spacerkiem”.

Dziewczyna 1/2008 styczeń 2008
Wywiad z Izabelą Wożyńską-Więch o relacjach w rodzinie wielodzietnej: „Rodzeństwo to dar”.

Radio „VOX” 25.11.2007
Dyskusja z udziałem Justyny Glińskiej. Audycja „Wojna domowa”, temat „Temperament w związku „.

Polskie Radio Pr. 1 29.10.2007
Justyna Glińska zaproszona jako ekspert w programie „Cztery pory roku” temat: „Ryzyko”.

Polskie Radio Pr. 1 25.10.2007
Justyna Glińska zaproszona jako ekspert w programie „Cztery pory roku” temat: „Bałaganiarstwo”.

„TVP 1 21.09.2007 Kobieta zaradna – kobiety w wielkim mieście”
Program z udziałem Izabeli Wożyńskiej-Więch na temat możliwości zwiększenia dostępu kobiet do rynku pracy.

TVP „Pytanie na śniadanie” 31.07.2007
„Czy hobby może być zagrożeniem dla rodziny?” program z udziałem Justyny Glińskej.

Radio „interia.fm”
Udział Izabeli Wożyńskiej-Więch w audycji Przemysława Narbutowicza „Sprawy damsko-męskie”.

TVP „Pytanie na śniadanie” 23.03.2007
Program na temat tęsknoty, udział Izabeli Wożyńskiej-Więch jako eksperta.

Puls Biznesu dodatek Business Class 11/2005
Justyna Glińska. Konsultacja artykułu na temat przyczyn i leczenia anoreksji.

Charaktery 6/2005 „Słodka cytryna życia solo”
Izabela Wożyńska-Więch. Omówienie ideologii „Quirkyalone” (tzw. „samotnych z wyboru”). Jakie motywy kryją się za tym zjawiskiem.

Charaktery 2/2005 „Rycerz na grochu”
Izabela Wożyńska-Więch. Jak normy społeczne wpływają na nasz stosunek do zawierania i tworzenia bliskich relacji. Pułapki, jakie spotykamy na drodze do innych: poszukiwanie idealnej połowy, idealizacja, koluzja.

Charaktery 2/2004 „Archeologia dzieciństwa”
Izabela Wożyńska-Więch. Jak dzieje się to, że powtarzamy doświadczenia z dzieciństwa. Jak przypomnieć sobie o tym, co było dobre oraz budować pozytywny kontakt ze światem.

Charaktery 12/2003 „Martwa natura z nieobecnym w tle”
Izabela Wożyńska-Więch. Czym jest samotność, jakie są jej przyczyny i skutki, różne formy i przejawy.

Pani 8/2003 „Przekonaj się do siebie”
Izabela Wożyńska-Więch. Konsultacja artykułu na temat pewności siebie.

Twoje Dziecko 6/2003 „Mój sposób na odstawienie dziecka od piersi”
Justyna Glińska. Jak w tytule.

Auto+ 4/2003 „Gra w kolory”
Izabela Wożyńska-Więch. Konsultacja artykułu na temat upodobań kolorystycznych.