Leczenie bulimii w Warszawie

Leczenie bulimii jest procesem dość długotrwałym, a przy tym trudnym, jednak bardzo często skutecznym. Proces polega na przywróceniu wiary w siebie u Pacjenta, dzięki czemu możliwe staje się radzenie sobie z codziennymi problemami i nie jest konieczne redukowanie napięcia przez uciekanie się do objadania czy wywoływania wymiotów. Jeśli chodzi o zaburzenia odżywiania się, to proponowana przez nas pomoc terapeutyczna jest świadczona w poradni w mieście Warszawa.

Przy leczeniu bulimii najczęściej stosuje się terapię behawioralno – poznawczą. Pierwszym jej etapem jest nauka pewnych technik, które będą pomocne w zwiększeniu kontroli nad jedzeniem posiłków. Poza tym, istotna jest także psychoedukacja dotycząca zdrowego wzorca odżywiania się, Psycholog, który leczy takie zaburzenia odżywiania w mieście Warszawa, często zaleca też prowadzenie dzienniczka. W notatniku takim zapisuje się wszystkie spożyte posiłki. Istotne jest również uświadomienie sobie, jak pewne epizody objadania się wiążą się z określonymi emocjami czy stresem.

Leczenie bulimii i zaburzeń odżywiania w Warszawie

Po wstępnym etapie, dalsze leczenie bulimii przez naszego terapeutę w mieście Warszawa jest pracą nad przekonaniami, które wiążą się z postrzeganiem samego siebie, a także poprawa relacji z bliskimi osobami. Ważne jest także nauczenie nowych strategii pozwalających na radzenie sobie z tego typu problemami. Najważniejsza jest zmiana samooceny Pacjenta.

Jeśli zdecydujemy się na tego typu terapię, to musimy mieć świadomość, że takie leczenie w gabinecie w mieście Warszawa wymaga większej ilości czasu, albowiem bulimia wymaga sporo pracy od samego Pacjenta.

Głównymi celami terapii mającej charakter poznawczo – behawioralny są między innymi zmiany schematów poznawczych odnoszących się do jedzenia oraz postrzegania swojej własnej sylwetki. Dzięki temu możliwe jest znaczne ograniczenie ilości ataków bulimicznych. Leczenie bulimii w mieście Warszawa pozwala osiągnąć te cele. Stosuje się różnorodne techniki oddziaływań psychoterapeutycznych. Ważną rolę podczas procesu leczenia odgrywa także psychoterapia grupowa oraz wszelkie grupy wsparcia. Mogą być one dopełnieniem metod indywidualnych.

Leczenie bulimii w mieście Warszawa, czyli porady psychologa od zaburzeń odżywiania

Jeżeli cierpisz właśnie z powodu bulimii, to zapraszamy Cię do wzięcia udziału w prowadzonej przez nas psychoterapii. Każda terapia jest prowadzona w sposób indywidualny, dzięki czemu łatwiej osiągnąć właściwe cele. Nasi specjaliści rozumieją problem bulimii i potrafią pomóc pacjentom w zmaganiu się z nim. Zachęcamy również do kontaktu, jeśli doświadczasz jakichkolwiek problemów z odżywianiem bądź podejrzewasz u siebie zaburzenia jedzenia.

Jednym z obszarów naszej działalności jest leczenie bulimii w poradni znajdującej się na Ursynowie w mieście Warszawa. Prowadzi ją psychiatra dr Tomasz Krasowski i pozostali specjaliści.