Leczenie fobii społecznej Warszawa

Fobia społeczna jest zaburzeniem bardzo utrudniającym codzienne funkcjonowanie. Tego typu dolegliwości wiążą się z nadmiernym lękiem, który budzą kontakty z ludźmi. Proponujemy leczenie fobii społecznej w naszej poradni w mieście Warszawa. Z problemem można poradzić sobie przy pomocy psychoterapii. Czasami terapia wymaga również wspomagania farmakologicznego.

Fobia społeczna występuje w pozornie zwyczajnych sytuacjach społecznych. Niektórzy pacjenci doświadczają również lęku podczas wykonywania pewnych czynności, będąc w obecności innych ludzi. Leczenie fobii społecznej uwzględnia specyfikę występujących objawów. Problematyczne może być przedstawienie prezentacji, ale również i spożywanie posiłku w czyimś towarzystwie czy korzystanie z miejsc publicznych. Wtedy życie staje się naprawdę uciążliwe. Dlatego właśnie zalecane jest jak najszybsze leczenie fobii społecznej, które proponujemy w naszym gabinecie w mieście Warszawa.

 

Leczenie fobii społecznej w mieście Warszawa

Do objawów fobii społecznej należą również pewne dolegliwości somatyczne. Pojawiają się one w sytuacjach budzących lęk u pacjenta. Może wtedy wystąpić: zaczerwienienie twarzy czy nadmierna potliwość. Charakterystyczne jest też : drżenie rąk czy kołatanie serca. Takie symptomy nasilają jeszcze bardziej fobię społeczną. W ustąpieniu ich pomoże leczenie fobii społecznej w Warszawie.

Fobia społeczna może być nabyta przez warunkowanie klasyczne, a więc wtedy gdy osoba kojarzy pewien obiekt wywołujący silny lęk z jakimś niebezpieczeństwem. Teorie wywodzące się natomiast z konwencji psychoanalitycznej dodatkowo zwracają uwagę na znaczenie nieświadomości, która też może przyczyniać się do powstawania reakcji fobicznych. Niezależnie od teorii, warto wiedzieć, że leczenie fobii społecznej jest skuteczne i można tego dokonać w naszym gabinecie w mieście Warszawa.

 

Na czym polega leczenie fobii społecznej w Warszawie?

Jednym ze sposobów pozwalających na opanowanie fobii jest między innymi systematyczna desensytyzacja, a więc odwrażliwianie. Tego typu terapia polega na stopniowym konfrontowaniu osoby z przedmiotem jej lęku. Leczenie fobii społecznej w mieście Warszawa polega na zastosowaniu różnych technik. Polega ono między innymi na nauczeniu pacjenta prawidłowego reagowania w przypadku wystąpienia niepożądanych objawów.

Skuteczna jest także terapia psychodynamiczna, która jest pogłębiona i daje możliwość rozumienia objawów w szerszym kontekście doświadczeń psychicznych Pacjenta.