Psychoterapia dziecięca Warszawa

Psychoterapia dzieci różni się od tej, która oferowana jest osobom dorosłym. Sesje prowadzone są najczęściej w formie zabawy lub różnego typu aktywności. Częstym elementem takich spotkań jest rysowanie, śpiewanie czy odgrywanie ról przy pomocy zabawek. Psychoterapeuta dziecięcy w poradni Centrum-Ja w mieście Warszawa pracuje także metodą terapii w piaskownicy.

Warto mieć świadomość, iż podczas psychoterapii dzieci niezmiernie ważna jest pomoc rodziców. Psychoterapeuta dziecięcy pracę wraz z dzieckiem najczęściej rozpoczyna od spotkań, które mają charakter konsultacyjny. Istotny jest tutaj wywiad z rodzicami, po którym proponowana jest dalsza forma współpracy. Podczas kolejnych spotkań następuje poznanie dziecka. Takie przygotowanie daje pełniejszy obraz problemu, a psychoterapeuta dziecięcy Warszawa może odpowiednio się przygotować do planowanej terapii.

Psychoterapia dzieci w mieście Warszawa

Aby psychoterapeuta dziecięcy Warszawa mógł w odpowiedni sposób przeprowadzić terapię musi poznać dotychczasowe funkcjonowanie dziecka w domu, szkole, a także wśród rówieśników i dorosłych. Ważne jest też, aby psycholog zebrał informacje na temat rozwoju dziecka. Wstępne konsultacje powinny zakończyć się rozmową z rodzicami, podczas której psychoterapeuta dziecięcy przedstawia plan pomocy dziecku.

Konsultacje mogą się wydłużyć, jeśli psychoterapeuta dziecięcy z miasta Warszawa uzna, iż konieczna jest również konsultacja natury medycznej. Psycholog powinien na bieżąco informować rodziców o wszelkich zmianach, jakie może przechodzić dziecko, a także wspierać ich w pomocy dziecku. Często bowiem problemy emocjonalne u dzieci bywają wynikiem trudności zaistniałych w rodzinie. Wtedy konieczna jest współpraca wszystkich, aby pomóc małemu pacjentowi. Dobry psychoterapeuta dziecięcy z miasta Warszawa będzie współpracował z całą rodziną, a kiedy jest taka potrzeba również z przedszkolem lub szkołą.

Kiedy skorzystać z usług psychoterapeuty dziecięcego w Warszawie?

Trudno jest wymienić wszystkie sytuacje, w których psychoterapia dziecka jest niezbędna. Należy tutaj pamiętać, iż każdy odbiera świat indywidualnie, w związku z czym te same sytuacje mogą spowodować zupełnie inne emocje u różnych dzieci. Psychoterapeuta dziecięcy pomoże przy: nerwicach, fobiach, depresji czy tikach nerwowych. Najczęściej na taką pomoc decydują się rodzice, którzy po okresie bezsilności i nieudanych prób szukają profesjonalnej pomocy, aby poradzić sobie z problemami dziecka.

Psychoterapeuta dziecięcy specjalizuje się w zagadnieniach związanych z rozwojem dziecka i nastolatka. Potrafi we właściwy sposób dobrać odpowiednią terapię w przypadku określonych problemów. Warto także skorzystać z psychoterapii dzieci i młodzieży, gdy pragniemy się dowiedzieć, jak budować trwałą relację z dzieckiem czy chcemy nauczyć się rozmawiać z nim o trudnych sprawach, które wydarzyły się w rodzinie, jak na przykład śmierć osoby bliskiej czy rozwód rodziców.

Psychoterapia dzieci i młodzieży online

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, w Centrum-Ja oferujemy psychoterapię dzieci i młodzieży online (oprócz spotkań w Warszawie). Skorzystanie z możliwości przeprowadzenia jej za pośrednictwem komunikatora wideo to propozycja dla osób, które chcą kontynuować terapię przy braku możliwości spotkania na miejscu w poradni. Spotkania na Skype lub Zoomie skierowane są także dla pacjentów z nasilonymi objawami lęków społecznych lub z ograniczoną możliwością przemieszczania się.

Psychoterapia dzieci i młodzieży online jest również polecana w przypadku, gdy zdecydowali się Państwo na przeprowadzkę i nie chcecie rezygnować z psychologa, któremu ufacie, oraz w sytuacji, gdy regularne wizyty są niemożliwe z powodów logistycznych. Dlaczego warto skorzystać z psychoterapii dzieci i młodzieży online oraz w Warszawie?

Bez względu na to, czy zdecydują się Państwo na psychoterapię dzieci i młodzieży online, czy w Warszawie, skorzystanie z pomocy jest dobrym sposobem na wsparcie młodszych członków rodziny w sytuacjach nasilonego stresu, nasilenia niepokojących objawów (obniżenie nastroju, bezsenność) oraz konfliktów w rodzinie i problemów w komunikacji z pozostałymi jej członkami. Specjaliści w Centrum-Ja zaproponują formy pomocy, dzięki którym dziecko lub nastolatek będzie mógł bardziej samodzielnie radzić sobie z własnymi emocjami i tym, czego doświadcza.

Oprócz psychoterapii dzieci i młodzieży online oraz w Warszawie w naszej ofercie znajdą Państwo także inne rodzaje pomocy. Wśród nich znajdują się porady psychologa, terapia uzależnień, diagnostyka psychologiczna i testy osobowości oraz terapia dla par i małżeństw. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Nasz sekretariat udzieli Państwu niezbędnych informacji.

Sprawdź również: