Terapia uzależnień

Terapia uzależnień w Warszawie

Dla kogo

Dla osób borykających się z problemem uzależnienia od substancji psychoaktywnych, a także z problemem uzależnień behawioralnych, takich jak uzależnienie od hazardu, zakupów czy seksu.

Co daje

Umożliwia diagnozę uzależnienia i dostosowanie programu leczenia do stopnia zaawansowania choroby, rodzaju uzależnienia i możliwości pacjenta. Terapia pomaga utrzymać abstynencję, zrozumieć funkcję nałogu, a także wypracować zdrowe i skuteczne sposoby regulacji emocji i radzenia sobie ze stresem.

Jak działa

Pacjenci zdobywają wiedzę na temat choroby, jaką jest uzależnienie. Uczą się rozpoznawać jej przejawy i mechanizmy działania. Zdobywają umiejętności radzenia sobie z głodem substancji i reagowania na zagrożenia w utrzymaniu abstynencji. Z czasem wypracowują trwałe nawyki wspomagające zdrowy styl życia i pomagające utrzymać bliskie relacje z ludźmi.

Czas trwania:

Terapia trwa minimum 6 miesięcy. Spotkania odbywają się raz lub 2 razy w tygodniu. Poprzedzone są konsultacjami i diagnozą uzależnienia.

W przypadku trudności w utrzymaniu abstynencji zaleca się w pierwszej kolejności odbycie terapii stacjonarnej.

Cena:

160 zł – sesja 50 min.

Terapię uzależnień w Centrum-Ja prowadzi psycholog i psychoterapeuta Justyna Glińska.

Terapia uzależnień

Uzależnienie to bardzo silna potrzeba uwarunkowana fizjologicznie bądź psychicznie, która skłania do przyjmowania określonej substancji bądź podejmowania konkretnych zachowań. Uzależnienia od substancji psychoaktywnych zdarzają się coraz częściej, podobnie jak uzależnienia behawioralne związane z impulsywnym zachowaniem. Można być uzależnionym od narkotyków czy alkoholu, ale również od hazardu czy zakupów. Kto jest w grupie podwyższonego ryzyka? Przede wszystkim osoby, które cierpią na różne inne nieleczone zaburzenia psychiczne, mają problemy z samoakceptacją, a także wykazują predyspozycje genetyczne. Osoby, które borykają się z takimi problemami, zapraszamy do naszego gabinetu w Warszawie.

Terapia uzależnień, ma na celu zdiagnozowanie choroby i leczenie jej. Rozmowy ze specjalistą pomagają uwolnić się od nałogu, a także uporanie się z kłopotami natury osobistej czy zawodowej, które mogą być jego źródłem. Z czasem pacjent będzie w stanie wypracować trwałe, skuteczne nawyki radzenia sobie w sytuacjach stresu. W efekcie będzie mógł zacząć nowy etap życia – przepracuje to, co było, i podejmie decyzję o swojej przyszłości. Kiedy odzyska wolność umysłu, będzie mógł prowadzić zdrowy styl życia i utrzymać bliskie relacje z ludźmi. Taka terapia – aby była efektywna – powinna trwać minimum sześć miesięcy.

Zalety terapii uzależnień

Terapia uzależnień w naszym gabinecie w Warszawie daje wiele możliwości. Przede wszystkim pozwala na zdiagnozowanie uzależnienia. To bardzo ważne, ponieważ nazwanie problemu po imieniu może okazać się przełomowe dla pacjenta i sprawić, że zechce on zmienić swoje życie. Nasi specjaliści indywidualnie dostosowują sposób leczenia – biorą pod uwagę możliwości pacjenta i rodzaj uzależnienia, na które cierpi. Kolejnym ważnym aspektem jest zrozumienie – terapeuta akceptuje pacjenta, nie ocenia jego zachowań i wspiera go, a także motywuje do zmian.

Co ważne, terapia uzależnień pomaga utrzymać abstynencję, a także zrozumieć, jak działa nałóg. Dzięki temu pacjent wypracowuje mechanizmy samokontroli, jest w stanie skutecznie panować nad emocjami i efektywnie radzić sobie ze stresem, który w wielu przypadkach jest przyczynkiem do nałogowego zażywania substancji czy określonych zachowań. Serdecznie zapraszamy na konsultacje z jednym z naszych specjalistów – nasza oferta skierowana jest przede wszystkim do mieszkańców Warszawy i okolicznych miejscowości. Postaramy się pomóc i wskazać metody radzenia sobie z problemem uzależnienia.