Aktualności

Terapia w Piaskownicy

Zapraszamy do korzystania z Terapii w Piaskownicy, która jest skuteczną metodą oddziaływań psychoterapeutycznych dla osób w różnym wieku i relacjach. Kierowana jest do dzieci przedszkolnych, szkolnych, nastolatków, ludzi dorosłych, a nawet osób w podeszłym wieku. Sprawdza się doskonale w pracy terapeutycznej nawet z bardzo małymi dziećmi.
To oddziaływanie głównie niewerbalne, które pomaga omijać mechanizmy obronne pacjenta. Jest metodą terapii również dla tych, którzy mają problemy z werbalizacją lub stosują ją zbyt często.
Terapia w Piaskownicy jest przyjemna, dostarcza wielu pozytywnych doznań, działa uspokajająco na osobę bawiącą się.
Oddziaływania terapeutyczne w piasku uwalniają emocje, przeżycia osoby będącej w relacji terapeutycznej. Otwierają drogę do przedwerbalnych doświadczeń. Świat wewnętrzny w terapii w piaskownicy projektowany jest na zewnątrz.
Terapia w piaskownicy polega na tworzeniu w piaskownicy dowolnych scen/obrazów z użyciem wybranych figurek (umieszczonych w gabinecie) oraz suchego lub mokrego piasku.
Terapia w Piaskownicy:
stymuluje rozwój (wzmacnia odporność emocjonalną, pobudza wyobraźnię, przezwycięża trudności rozwojowe)
pomaga w rozwiązywaniu różnych problemów (pokonywaniu lęków, stresu, przezwyciężaniu uczucia cierpienia, radzeniu sobie z uczuciem smutku, przygnębienia i bezsilności, radzeniu sobie z odczuciami złości czy wściekłości, leczeniu zaburzeń osobowości, zaburzeń pourazowych, pokonywaniu zaburzeń odżywiania, trudności szkolnych).
W naszej poradni Terapię w Piaskownicy prowadzi pedagog i psychoterapeuta Małgorzata Kwasek.

Odpowiedzi ekspertów

Jeśli chcesz otrzymywać bezpłatny
newsletter wejdź i zapisz się