Psychoterapia online

Dla kogo

Konsultacje i psychoterapia online skierowane są do:

  • klientów indywidualnych
  • par i małżeństw

Co daje

  • Możliwość kontynuowania terapii w trakcie wyjazdów i podróży służbowych
  • Podjęcie pracy psychologicznej w warunkach ograniczeń w przemieszczaniu się
  • Odbywanie terapii przy bardzo nasilonych objawach fobii społecznej i innych lękach
  • Korzystanie z porad i psychoterapii przez osoby mające trudności logistyczne z odbywaniem regularnych wizyt, mających zmienny tryb pracy
  • Kontynuację podjętej terapii po przeprowadzce

Jak działa

Osoba korzystająca z konsultacji lub psychoterapii online jest częściowo odpowiedzialna za utrzymanie ram terapii. Powinna zapewnić sobie odpowiednie miejsce dla odbycia spotkań o charakterze poufnym. Zadbać o słuchawki, odosobnione miejsce, w którym nikt inny nie przebywa oraz możliwości techniczne. To samo czyni ze swej strony terapeuta. Pracujemy za pośrednictwem video komunikatorów Zoom oraz Skype, które są szyfrowane. W procesie diagnozy i psychoterapii nadal ważne pozostają spotkania osobiste pacjenta z terapeutą, których terminy są wspólnie uzgadniane.

Czas trwania

Od 1 do kilku spotkań w ramach porady psychologicznej.

Około 5 do 15 spotkań w ramach terapii krótkoterminowej.

Bez ograniczeń w ramach terapii długoterminowej.

Cena

Po zapisie prosimy o opłatę za planowaną sesję przed wizytą na konto: Volkswagen Bank Polska S.A. 13 2130 0004 2001 0376 3679 0001 i przesłanie potwierdzenia przelewu na adres: sekretariat@centrum-ja.pl. Jeśli potrzebna jest faktura, prosimy taką informację przesłać w mailu wraz zdanymi niezbędnymi do wystawienia dokumentu. Państwa dane osobowe są przechowywane zgodnie z Klauzulę przetwarzania danych osobowych zawartą w naszej Polityce prywatności.

  • Pojedyncze spotkanie: 160 pln/50 min
  • Sesja w języku angielskim: 180 pln/50 min
Konsultacje psychologiczne online w Centrum-Ja prowadzą: Justyna Glińska, Izabela Wożyńska-Więch, Adam Dzik, Anna Syropolska-Frelek, Karolina Wilk, Monika Tyszko, Anna Mioduszewska, Martyna Zabielska, Urszula Soczówka, Agata Gołasa

Psychoterapia online dla par

Jedną z naszych propozycji jest psychoterapia online dla par, która jest przeznaczona dla małżeństw i osób w związkach zmagających się z problemami w komunikacji oraz trudnościami w rozwiązywaniu konfliktów i wyjaśnianiu nieporozumień. Spotkanie za pośrednictwem wybranego komunikatora video zastępuje tradycyjną wizytę w gabinecie oraz pozwala na kontynuację psychoterapii bez względu na miejsce, w którym obecnie się Państwo znajdują.

Decydując się na psychoterapię online, możecie Państwo spodziewać się równie dużego zaangażowania psychologa, jak podczas wizyt w stacjonarnym punkcie Centrum-Ja. Specjalista moderuje rozmowę, bada przyczyny nieporozumień i konfliktów oraz pomaga w znalezieniu rozwiązań, które będą akceptowane zarówno dla jednego, jak i drugiego partnera. Co więcej, psychoterapia online to również okazja, aby nauczyć się odpowiedniej, pełnej szacunku i zrozumienia komunikacji.

Czy psychoterapia online jest skuteczna?

Bez względu na to, czy chcą Państwo skorzystać ze spotkania indywidualnego, czy w towarzystwie partnera, psychoterapia w formie online jest pomocna w sytuacji, gdy samodzielnie rozwiązanie problemów okazało się nieskuteczne. Taki sposób przeprowadzania konsultacji niektórym osobom może ułatwiać otwarcie się i przeprowadzenie szczerej rozmowy.

Psychoterapia online może być równie skuteczna, co spotkania w gabinecie. Jednak decyzję o zaleceniu takiej terapii w każdym przypadku podejmuje psychoterapeuta.

Psychoterapia online i w Warszawie

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych pacjentów, w Centrum-Ja mogą Państwo skorzystać również z innych usług – porad psychologa, terapii dla par i małżeństw, terapii uzależnień. Dodatkowo zapraszamy osoby, które chcą rozpocząć leczenie depresji lub bezsenności lub na przykład zbadać umiejętności miękkie, aby móc pracować nad ich rozwojem. Oferujemy również profesjonalną diagnostykę psychologiczną, pomoc psychologa dziecięcego i rodzinnego oraz specjalistów od problemów nastolatków.

Do skorzystania z naszych usług zachęcamy osoby, które chcą uporządkować swoje życie osobiste lub sprawy rodzinne, uzyskać profesjonalne wsparcie w trudnej, wymagającej pomocy specjalisty sytuacji lub pragną świadomie pokierować swoją karierą i podnieść kompetencje społeczne. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu zapewniamy najwyższe standardy pomocy psychologicznej i skuteczne metody pracy.

Czytaj więcej