Terapia dla par i małżeństw w Warszawie

Dla kogo

Terapia dla par przeżywających kryzys i narastające nieporozumienia w związku. Terapię rozpoczynamy, jeśli w trakcie poprzedzających ją konsultacji udaje się ustalić z partnerami wspólny cel pracy i obszary do zmiany dla obojga partnerów.

Co daje

Możliwość spotkania się z partnerem na neutralnym gruncie, wyrażenia własnych uczuć i potrzeb oraz zrozumienia oczekiwań i uczuć partnera. Uczy skutecznego porozumiewania się, pozwala ustalić i usunąć mechanizmy napędzające konflikt oraz nauczyć się rozwiązywać je z korzyścią dla obu stron. Pomaga przejść przez kryzys do kolejnego etapu rozwoju w związku.

Jak działa

Psycholog niezaangażowany w konflikt, ani niezwiązany z żadną ze stron animuje i moderuje rozmowę. Bada naturę i przyczyny problemów uwzględniając wzorce rodzinne i doświadczenia życiowe partnerów oraz pomaga znaleźć rozwiązania akceptowalne dla obojga. Podczas pracy partnerzy nabywają umiejętności i wiedzę potrzebne do skutecznej komunikacji i samodzielnego rozwiązywania kryzysów w przyszłości.

Czas trwania

Od pięciu do piętnastu spotkań w czasie kilku miesięcy. Spotkania odbywają się najczęściej co 2 tygodnie.

Cena

  • Pojedyncze spotkanie: 200 pln/90 min.
  • Pakiet 3 spotkań: 550 pln
  • Pakiet 5 spotkań: 900 pln
  • Wystawienie zaświadczenia: 150 pln
  • Opieka nad dzieckiem w czasie sesji: 25 pln/90 min
Terapię par i małżeństw w Centrum-Ja prowadzą: Izabela Wożyńska- Więch, Justyna Glińska, Magdalena Krakowian- Rząca, Agnieszka Róg

 

Coraz więcej par i małżeństw przyznaje się do trudności w komunikacji, które powodują, że ich związek traci na jakości. W takiej sytuacji rozwiązaniem może być terapia dla par w naszym gabinecie na Ursynowie w mieście Warszawa. Terapia przeznaczona jest dla par przeżywających kryzys, narastające nieporozumienia w związku. Rozpoczynamy ją, jeśli w trakcie poprzedzających ją konsultacji udaje się ustalić z partnerami wspólny cel pracy i obszary do zmiany dla obojga partnerów.

terapia dla par warszawa

Terapia par Warszawa jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które pragną porozumienia, jednak nie wiedzą, w jaki sposób go osiągnąć. Oferuje możliwość spotkania się z partnerem na neutralnym gruncie, wyrażenia własnych uczuć i potrzeb oraz zrozumienia oczekiwań i uczuć partnera. Poradnia dla małżeństw Warszawa uczy skutecznego porozumiewania się, pozwala ustalić i usunąć mechanizmy napędzające konflikt oraz nauczyć się rozwiązywać je z korzyścią dla obu stron. Pomaga przejść przez kryzys do kolejnego etapu rozwoju w związku.

Terapia dla par w mieście Warszawa z pomocą psychologa rodzinnego

terapia dla małżeństw warszawa

Psycholog rodzinny Warszawa nie jest zaangażowany w konflikt, ani też niezwiązany jest z żadną ze stron, dzięki czemu z łatwością moderuje wspólną rozmowę, kierując ją na tematy pozwalające doprowadzić do porozumienia. Bada naturę oraz przyczyny problemów, uwzględniając wzorce rodzinne oraz doświadczenia życiowe partnerów. Przy tym pomaga znaleźć rozwiązania akceptowalne dla obojga. Podczas pracy partnerzy nabywają umiejętności i wiedzę potrzebne do skutecznej komunikacji oraz samodzielnego rozwiązywania kryzysów w przyszłości.

Terapia par Warszawa trwa mniej więcej od pięciu do piętnastu spotkań w czasie kilku miesięcy, czasami jednak nie określa się czasu jej trwania z góry. Spotkania odbywają się najczęściej co 2 tygodnie. Tego typu częstotliwość jest optymalna i pozwala zachować pewnego rodzaju ciągłość i równocześnie dać czas na przemyślenie i przepracowanie poruszonych podczas spotkań kwestii. Terapia dla małżeństw w mieście Warszawa przynosi skutki, ponieważ wiele par ma możliwość spojrzenia na wspólne życie z pewnego dystansu i zrozumienia potrzeb partnera.

Terapie małżeńskie w mieście Warszawa, czyli psychoterapia par

Na każdym z etapów życia rodzinnego mogą zdarzyć się pewne zmiany, które to doprowadzają do wystąpienia kryzysu w związku. Tego typu kryzys może zmierzać w dwóch kierunkach. Czasami doprowadza on do rozwoju partnerów, jednak czasami prowadzi również do rozpadu małżeństwa. W takiej sytuacji pomocna może być terapia dla małżeństw Warszawa. Pary, które to trafiają na terapię, dość często nie widzą szans na uratowanie małżeństwa. Jednak zrozumienie przyczyn kryzysu daje szanse na zaakceptowanie poprzedzających go zmian w sposób konstruktywny.

poradnia dla małżeństw warszawa

Terapia par w mieście Warszawa w dużym stopniu właśnie na tym się opiera. Zdarza się bowiem, że para przechodzi różne etapy życia, nie zastanawiając się nad jakością związku i nie dokonując żadnych zmian. To w końcu doprowadza do konfliktu, który jeśli nie będzie rozwiązany, może przyczynić się do rozpadu związku.

Poradnie małżeńskie w Warszawie

Poradnie małżeńskie Warszawa stają się coraz popularniejsze, gdyż pozwalają małżonkom zadbać o związek. Próba wspólnego zrozumienia i popracowania nad wzajemną komunikacją na neutralnym gruncie, pozwala uniknąć utartych schematów kłótni. Psychoterapia par w mieście Warszawa – cennik:

  • Pojedyncze spotkanie: 200 pln/90 min.
  • Pakiet 3 spotkań: 550 pln
  • Pakiet 5 spotkań: 900 pln
  • Wystawienie zaświadczenia: 150 pln
  • Opieka nad dzieckiem w czasie sesji: 25 pln/90 min

W naszej poradni w mieście Warszawa psychoterapia małżeńska prowadzona jest przez doświadczonych psychologów: Izabelę Wożyńską – Więch, Justynę Glińską oraz Magdalenę Krakowian-Rząca i Agnieszkę Róg. Jeśli przeżywają więc Państwo kryzys w związku bądź małżeństwie, to zachęcamy do kontaktu. Czasem kilka spotkań sprawia, iż wzajemna relacja staje się silniejsza i zyskuje zupełnie nową jakość.