Terapia dla par i małżeństw

Dla kogo

Terapia dla par przeżywających kryzys i narastające nieporozumienia w związku. Terapię rozpoczynamy, jeśli w trakcie poprzedzających ją konsultacji udaje się ustalić z partnerami wspólny cel pracy i obszary do zmiany dla obojga partnerów.

Co daje

Możliwość spotkania się z partnerem na neutralnym gruncie, wyrażenia własnych uczuć i potrzeb oraz zrozumienia oczekiwań i uczuć partnera. Uczy skutecznego porozumiewania się, pozwala ustalić i usunąć mechanizmy napędzające konflikt oraz nauczyć się rozwiązywać je z korzyścią dla obu stron. Pomaga przejść przez kryzys do kolejnego etapu rozwoju w związku.

Jak działa

Psycholog niezaangażowany w konflikt, ani niezwiązany z żadną ze stron animuje i moderuje rozmowę. Bada naturę i przyczyny problemów uwzględniając wzorce rodzinne i doświadczenia życiowe partnerów oraz pomaga znaleźć rozwiązania akceptowalne dla obojga. Podczas pracy partnerzy nabywają umiejętności i wiedzę potrzebne do skutecznej komunikacji i samodzielnego rozwiązywania kryzysów w przyszłości.

Czas trwania

Od pięciu do piętnastu spotkań w czasie kilku miesięcy lub bezterminowo.

Spotkania 90-minutowe odbywają się najczęściej co 2 tygodnie.

Spotkanie 60-minutowe odbywają się najczęściej raz w tygodniu.

Cena

  • Pojedyncze spotkanie: 280 pln/90 min.
  • Pojedyncze spotkanie raz w tygodniu: 200 pln/60 min
  • Wystawienie zaświadczenia: 200 pln
  • Opieka nad dzieckiem w czasie sesji: 30 pln/90 min (prosimy o wcześniejszą informację o potrzebie opieki nad dzieckiem)
  • Opieka nad 2 dzieci: 40 pln/90 min (prosimy o wcześniejszą informację o potrzebie opieki nad dziećmi)
Terapię par i małżeństw w Centrum-Ja prowadzą: Izabela Wożyńska- Więch, Justyna Glińska.

Coraz więcej par i małżeństw przyznaje się do trudności w komunikacji, które powodują, że ich związek traci na jakości. W takiej sytuacji rozwiązaniem może być terapia dla par w naszym gabinecie na Ursynowie w mieście Warszawa. Terapia przeznaczona jest dla par przeżywających kryzys, narastające nieporozumienia w związku. Rozpoczynamy ją, jeśli w trakcie poprzedzających ją konsultacji udaje się ustalić z partnerami wspólny cel pracy i obszary do zmiany dla obojga partnerów.

terapia dla par warszawa

Terapia par Warszawa jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które pragną porozumienia, jednak nie wiedzą, w jaki sposób go osiągnąć. Oferuje możliwość spotkania się z partnerem na neutralnym gruncie, wyrażenia własnych uczuć i potrzeb oraz zrozumienia oczekiwań i uczuć partnera. Poradnia dla małżeństw Warszawa uczy skutecznego porozumiewania się, pozwala ustalić i usunąć mechanizmy napędzające konflikt oraz nauczyć się rozwiązywać je z korzyścią dla obu stron. Pomaga przejść przez kryzys do kolejnego etapu rozwoju w związku.

Terapia dla par w mieście Warszawa z pomocą psychologa rodzinnego

terapia dla małżeństw warszawa

Psycholog rodzinny Warszawa nie jest zaangażowany w konflikt, ani też niezwiązany jest z żadną ze stron, dzięki czemu moderuje wspólną rozmowę, kierując ją na tematy pozwalające doprowadzić do porozumienia. Bada naturę oraz przyczyny problemów, uwzględniając wzorce rodzinne oraz doświadczenia życiowe partnerów. Przy tym pomaga znaleźć rozwiązania akceptowalne dla obojga. Podczas pracy partnerzy nabywają umiejętności i wiedzę potrzebne do skutecznej komunikacji oraz samodzielnego rozwiązywania kryzysów w przyszłości.

Terapia par Warszawa trwa mniej więcej od pięciu do piętnastu spotkań w czasie kilku miesięcy, czasami jednak nie określa się czasu jej trwania z góry. Spotkania odbywają się najczęściej co 2 tygodnie. Tego typu częstotliwość jest optymalna i pozwala zachować pewnego rodzaju ciągłość i równocześnie dać czas na przemyślenie i przepracowanie poruszonych podczas spotkań kwestii. Czasami zalecane są spotkania raz w tygodniu, wówczas sesje są krótsze i trwają 60 min. Terapia dla małżeństw w mieście Warszawa daje możliwość spojrzenia na wspólne życie z pewnego dystansu i zrozumienia potrzeb partnera.

Terapie małżeńskie w mieście Warszawa, czyli psychoterapia par

Na każdym z etapów życia rodzinnego mogą zdarzyć się pewne zmiany, które doprowadzają do wystąpienia kryzysu w związku. Tego typu kryzys może zmierzać w dwóch kierunkach. Czasami prowadzi on do rozwoju partnerów i przejścia związku do kolejnego etapu, jednak czasami prowadzi do rozpadu związku. W takiej sytuacji pomocna może być terapia dla małżeństw i par Warszawa. Pary, które trafiają na terapię, dość często nie widzą szans na uratowanie małżeństwa. Jednak zrozumienie przyczyn kryzysu daje szanse na zaakceptowanie poprzedzających go zmian i rozwiązanie go w sposób konstruktywny.

poradnia dla małżeństw warszawa

Terapia par w mieście Warszawa w dużym stopniu właśnie na tym się opiera. Zdarza się bowiem, że para przechodzi różne etapy życia, nie zastanawiając się nad jakością związku i nie dokonując żadnych zmian. To w końcu doprowadza do konfliktu, który jeśli nie będzie rozwiązany, może przyczynić się do rozpadu związku.

Poradnie małżeńskie w Warszawie

Poradnie małżeńskie Warszawa stają się coraz popularniejsze, gdyż pozwalają małżonkom zadbać o związek. Próba wspólnego zrozumienia i popracowania nad wzajemną komunikacją na neutralnym gruncie, pozwala uniknąć utartych schematów kłótni. Psychoterapia par w mieście Warszawa – cennik:

  • Pojedyncze spotkanie: 280 pln/90 min.
  • Pojedyncze spotkanie raz w tygodniu: 200 pln/60 min
  • Wystawienie zaświadczenia: 200 pln
  • Opieka nad dzieckiem w czasie sesji: 30 pln/90 min
  • Opieka nad 2 dzieci: 40 pln/90 min

W naszej poradni w mieście Warszawa psychoterapia małżeńska prowadzona jest przez doświadczonych psychologów: Izabelę Wożyńską – Więch i Justynę Glińską. Jeśli przeżywają Państwo kryzys w związku bądź małżeństwie, to zachęcamy do kontaktu. Czasem kilka spotkań sprawia, iż wzajemna relacja staje się silniejsza i zyskuje zupełnie nową jakość.