Psychiatra online

Dla kogo

 
Oferta jest skierowana do pacjentów oczekujących:
 
 
  • rozpoznania swoich problemów psychicznych w aspekcie najnowszej wiedzy neurobiologicznej oraz ich ewentualnych powiązań z chorobami somatycznymi
  • rozpoczęcia farmakoterapii szybko łagodzącej objawy psychiczne i/lub psychosomatyczne
  • chcących skorzystać z konsultacji i leczenia na wizycie stacjonarnej lub drogą online

Co daje

  • postawienie diagnozy lekarskiej
  • poznanie sposobów leczenia farmakologicznego i jego alternatywy
  • zaplanowanie i monitorowanie farmakoterapii
  • szybkie złagodzenie objawów

Cena

  • pierwsza konsultacja: 220 pln/50 min
  • kolejna: 200 pln/30 min

Porad psychiatrycznych w poradni Centrum-Ja udziela specjalista psychiatra dr Tomasz Krasowski (online).

Wiele osób posiada negatywne i pełne uprzedzeń wyobrażenia o pacjentach, którzy wymagają pomocy psychiatrycznej. Stereotypy występujące w tym obszarze mogą być odstraszające i przykre, lecz nie należy się zrażać, gdyż w wielu przypadkach pomoc psychiatryczna jest konieczna i może sprawić, że życie osoby cierpiącej na zaburzenia psychiczne stanie się lepsze. W przypadku wielu problemów może przyjść nam z pomocą lekarz psychiatra pracujący online. Jest przygotowany nie tylko do rozmowy, ale również i do zrozumienia i leczenia pacjenta. Przebieg spotkania zależy od etapu konkretnego leczenia, jednostki chorobowej oraz osobowości pacjenta.

psychiatra warszawa prywatnie
 
lekarz psychiatra warszawa

Najogólniej można powiedzieć, iż lekarz psychiatra zajmuje się leczeniem dolegliwości psychicznych i dąży do tego, aby pacjent odzyskał zdrowie. Ważne jest, aby pacjent nie miał uciążliwych objawów, a przy tym cieszył się dobrą jakością życia w obszarze osobistym i zawodowym. Dobry psychiatra online przyjmujący w naszej poradni zadba więc o to, aby pomóc pacjentowi unormować funkcjonowanie psychiczne, a wtórnie społeczne oraz zawodowe. Istotnym aspektem życia psychicznego człowieka jest też dobry nastrój czy poczucie sensu życia.

W trakcie wizyty można omówić problemy dotyczące samopoczucia oraz natury egzystencjalnej. Dla lekarza psychiatry dla postawienia prawidłowej diagnozy ważne są także, jak układają się relacje pacjenta z jego bliskimi, znajomymi czy szefem.

Lekarz psychiatra w Warszawie – prywatna pomoc psychiatryczna

Konsultacja psychiatryczna jest konieczna w przypadku chorób i zaburzeń, które mogą mieć przyczyny biologiczne, ale także psychologiczne tj. nerwice, lęki czy depresje. Psychiatra, który przyjmuje prywatnie w mieście Warszawa, wykona nie tylko właściwą diagnozę lekarską, ale zajmie się przepisaniem leków, dodatkową poradą, wystawieniem koniecznych zaświadczeń czy skierowaniem na potrzebne badania. W przypadku niektórych chorób taka pomoc psychiatryczna jest konieczna, bo leczenie farmakologiczne umożliwia złagodzenie lub wyeliminowanie objawów.

psychiatra warszawa

Na każdej wizycie psychiatra podchodzi do problemów pacjenta w sposób indywidualny.

Psychiatra Warszawa – leczenie prywatne

Lekarz psychiatra nie tylko musi wiedzieć, jakie objawy chorobowe występują u danego pacjenta, ale również jaka jest ich dynamika oraz jak sobie dana osoba z nimi radzi. To pozwala mu postawić odpowiednią diagnozę oraz dobrać sposób leczenia. Stąd też pomoc psychiatryczna stawia silny nacisk na właściwą rozmowę. Niezbędna jest też pewna otwartość samego pacjenta i szczerość wobec lekarza. To pozwala bowiem na lepsze dopasowanie leczenia, dzięki czemu pacjent odczuje wyraźne skutki takiej terapii.

Kwestia objawów jest najczęściej dość skomplikowana, w związku z czym wymaga ona subtelnej rozmowy. Gdy psychiatra będzie mieć odpowiednie informacje, to będzie mógł również przeprowadzić wspólną refleksję z pacjentem nad tym, w jaki sposób można mu pomóc, aby leczenie przyniosło odpowiednie skutki. Wizyta u psychiatry nie sprowadza się jednak tylko i wyłącznie do rozmowy o objawach. Najistotniejsza jest przede wszystkim skuteczna farmakoterapia, a także możliwość lepszego zrozumienia siebie przez samego pacjenta oraz zaakceptowanie choroby, jak również motywowanie do właściwego sposobu przyjmowania leków i regularnych wizyt kontrolnych.