Leczenie bezsenności w Warszawie

Bezsenność jest poważnym problemem społecznym i psychologicznym. Obecnie tego typu dolegliwości miewa około 20 do 30% naszej populacji, natomiast u 10% osób dorosłych takie zaburzenia występują w formie przewlekłej. Dlatego też dla wielu osób pomocne może być leczenie bezsenności w mieście Warszawa. Przyczyny bezsenności mogą być różne, stąd też jej leczenie zawsze musi poprzedzać dokładnie zebrany wywiad kliniczny. Najczęściej jednak tego typu problemy spowodowane są stresem czy chorobą.

Zauważono jednak, iż kluczową rolę związaną z utrwalaniem bezsenności odgrywają czynniki behawioralne. Są to między innymi złe nawyki związane ze snem oraz dysfunkcyjne sposoby radzenia sobie w sytuacji, gdy pojawia się bezsenna noc. Stąd też leczenie bezsenności prowadzone w naszej poradni w mieście Warszawa koncentruje się na zmianie nawykowych myśli towarzyszących bezsennym nocom i wprowadzeniu właściwych sposobów radzenia sobie z napięciem psychofizycznym.

 

Leczenie bezsenności w mieście Warszawa

Leczenie bezsenności w naszej poradni w Warszawie jest formą terapii poznawczo – behawioralnej. Metoda należy do podstawowych działań zalecanych przy leczeniu bezsenności. Zdecydowana większość osób poddanych takiej terapii radzi sobie z problemem bezsenności. Podczas spotkań zyskują umiejętności radzenia sobie w momencie, gdy pojawia się bezsenna noc. Pacjenci poznają alternatywne działania, które pozwalają wyeliminować tabletkę nasenną, a przy tym leczenie bezsenności wiąże się z nauką przeciwdziałania owej bezsenności.

Bezsenność wynikać może z różnych przyczyn i w zależności od tego dobierane jest właściwe leczenie w naszym gabinecie w mieście Warszawa. Pomocne są tutaj różne techniki poznawczo-behawioralne. Część behawioralna ma na celu wprowadzenie zachowań wzmacniających fizjologiczne mechanizmy regulacji snu. Część poznawcza służy wyciszeniu w porze snu oraz przeciwdziałaniu konsekwencjom bezsenności w ciągu dnia.

 

O leczeniu bezsenności w naszym gabinecie w Warszawie

Najczęstsze czynniki powodujące zaburzenia snu, to nadmiar pracy, sytuacje stresowe, ciężkostrawne posiłki wieczorne, napoje pobudzające czy schorzenia. W wielu przypadkach problemy ze snem właściwie kończą się w momencie, gdy uda się ustalić ich przyczyny, które w prosty sposób można zlikwidować. Jednak czasami leczenie bezsenności może wymagać dłuższej terapii i w takiej sytuacji proponujemy kontakt z naszym gabinetem, który znajduje się w mieście Warszawa. Doświadczeni psychoterapeuci pomogą Państwu uporać się z problemem.

U zdrowych osób mechanizm zasypiania najczęściej uruchamiany jest w wyniku wieczornych rytuałów, takie jak na przykład mycie zębów, pościelenie łóżka czy też gaszenie światła. Jednakże jeśli mamy kilka nieprzespanych nocy z rzędu, to mechanizm ten zostaje zaburzony. Wtedy konieczna jest pomoc w odbudowaniu właściwego rytmu. Bezsenność można leczyć, a leczenie odbywające się w naszym gabinecie w mieście Warszawa przynosi pożądane skutki.