Leczenie depresji w Warszawie

Depresja jest chorobą, która dotyka coraz większą grupę ludzi. Jest to spowodowane coraz szybszym tempem życia i związanym z tym stresem oraz wymaganiami, które sobie stawiamy. Depresja może mieć różny przebieg i stopień nasilenia objawów, dlatego też zachęcamy do odwiedzenia naszej poradni, która znajduje się w mieście Warszawa, aby rozpocząć właściwą terapię. Nasi doświadczeni psychoterapeuci od lat pomagają pacjentom z tą chorobą. Leczenie depresji wymaga dość specyficznego podejścia, o co dbają nasi psychologowie przyjmujący w naszym gabinecie w mieście Warszawa.

O zdiagnozowaniu depresji decyduje występowanie kilku z poniższych objawów. Są to między innymi: nasilone lęki, poczucie zagrożenia, a także spadek aktywności oraz motywacji do działania. Charakterystyczne jest również mniejsze odczuwanie przyjemności. Warto zwrócić także uwagę na: zaburzenia rytmu dobowego, zmiany apetytu, libido, objawy somatyczne, jak na przykład bóle brzucha, głowy, serca bez podłoża organicznego, poczucie mniejszej wartości, pesymizm oraz myśli lub zamiary samobójcze. Jeśli stwierdza się wiele z wyżej wymienionych objawów, warto podjąć leczenie depresji w Warszawie.

 

Leczenie depresji w mieście Warszawa

W leczeniu depresji stosuje się farmakoterapię i psychoterapię. Określony charakter terapii dopasowany jest do konkretnej osoby. Leczenie depresji Warszawa przeznaczone jest dla osób, u których lekarz psychiatra zdiagnozuje jedno z kilku występujących zaburzeń depresyjnych. W takiej sytuacji konieczna jest złożona terapia. Leki antydepresyjne stabilizują nastrój, podnoszą aktywność i motywację do działania, obniżają lęk i regulują rytm dobowy. Depresja jednak wymaga jeszcze psychoterapii, którą prowadzimy w poradni w mieście Warszawa.

Psychoterapia rozwija świadomość przyczyn własnych problemów oraz uczy umiejętności ich rozwiązywania. Leczenie depresji Warszawa sprawia, iż poprawia się zdolność do racjonalnej oceny rzeczywistości oraz pozytywne myślenie o przyszłości. Wzrasta także poczucie własnej wartości, a to przekłada się na znacznie bardziej satysfakcjonujące relacje z innymi ludźmi. Najlepsze więc efekty daje leczenie depresji Warszawa skojarzone, zarówno farmakologiczne, jak i psychoterapia.

 

Dobry psychiatra w Warszawie, który leczy depresję

Dobry psychiatra Warszawa, gdy stwierdza chorobę taką jak depresja, dobiera leki indywidualnie, a więc w zależności od problemów danego pacjenta. Następnie kontroluje przebieg farmakoterapii i, w zależności od potrzeb, zwiększa lub zmniejsza dawki leków. Leczenie depresji Warszawa to oczywiście również i psychoterapia, która jest procesem bardziej intensywnym. Takie spotkania z terapeutą odbywają się co najmniej raz w tygodniu i polegają na analizie przyczyn depresji, które często sięgają całej historii pacjenta. Terapeuta uczy także bardziej konstruktywnych sposobów radzenia sobie z bieżącym stresem.

Zarówno psychoterapia, jak i farmakoterapia trwają od kilku miesięcy do kilku lat. Wszystko zależy od indywidualnych cech pacjenta oraz stopnia zaawansowania problemu. Leczenie depresji Warszawa przynosi wyraźne efekty. Cena tego typu terapii wynosi:

  • 280 zł – pierwsza konsultacja psychiatryczna (50 min)
  • 240 zł – kolejna konsultacja psychiatryczna (30 min)
  • 200 – 240 zł – sesja pracy z psychoterapeutą (50 min)

 

Jeśli podejrzewają Państwo u siebie objawy depresyjne, to zachęcamy do umówienia się na konsultację i rozmowę z psychiatrą, który z pewnością pomoże w diagnozie i ewentualnym leczeniu.