Psycholog Warszawa

Czasem posiadana wiedza i umiejętności nie wystarczają, aby rozwiązać napotykane trudności. W szczególności dotyczy to nadmiernego stresu, przeciążenia codziennymi obowiązkami, apatii, nieporozumień w relacjach małżeńskich i międzypokoleniowych czy wypalenia w pracy zawodowej. Przyczyną są najczęściej błędy w komunikacji, lub wchodzenie w powtarzalny niekorzystny schemat zachowań, niewidoczny dla zainteresowanych. Rozmowa z psychologiem pomoże ujawnić przyczynę problemu i znaleźć sposób doprowadzenia do korzystnych zmian.

Dla kogo

Dla osób szukających szybkiej i konkretnej pomocy w problemach życiowych, szczególnie rodzinnych lub wychowawczych.

Co daje

Wiedzę na temat zjawisk i praw psychologicznych dotyczących zgłoszonych spraw, pomoc w znalezieniu rozwiązania.

Jak działa

Pomoc psychologiczna udzielana w formie porady polega na omówieniu problemu, przekazaniu wiedzy psychologicznej i wspólnym znalezieniu rozwiązania odpowiedniego dla sytuacji i możliwości Klienta.

Czas trwania

Jedno do pięciu spotkań.

Cena

  • Pojedyncze spotkanie: 130 pln/50 min
  • Pakiet 5 spotkań: 600 pln
  • Wystawienie zaświadczenia: 150 pln

Czasem posiadana wiedza i umiejętności nie wystarczają, aby rozwiązać napotykane trudności. W szczególności dotyczy to nadmiernego stresu, przeciążenia codziennymi obowiązkami, apatii, nieporozumień w relacjach małżeńskich i międzypokoleniowych czy wypalenia w pracy zawodowej. W takiej sytuacji z pomocą może przyjść psycholog przyjmujący w gabinecie w mieście Warszawa. Przyczyną problemów natury psychologicznej są najczęściej błędy w komunikacji lub wchodzenie w powtarzalny niekorzystny schemat zachowań, niewidoczny dla zainteresowanych. Ale również brak wiedzy na temat funkcjonowania psychiki człowieka, zjawisk rządzących rodziną, grupą. Rozmowa z psychologiem pomoże ujawnić przyczynę problemu i znaleźć sposób doprowadzenia do korzystnych zmian.

dobry psycholog warszawa

Dobry psycholog pracujący w mieście Warszawa pomaga przezwyciężyć trudności pojawiające się w życiu. Usługa skierowana jest dla osób szukających szybkiej i konkretnej pomocy w problemach życiowych, a szczególnie rodzinnych lub wychowawczych. Spotkanie ze specjalistą daje Klientowi między innymi wiedzę na temat zjawisk oraz praw psychologicznych dotyczących zgłoszonych spraw. Przy tym, psycholog przyjmujący w dzielnicy Ursynów oferuje pomoc w znalezieniu rozwiązania. Czasami samemu trudno jest osiągnąć ten cel. W szczególności na tego typu poradę decydują się osoby, które nie radzą sobie z codziennym stresem. Kilka spotkań pozwala opanować podstawowe umiejętności ułatwiające to zadanie.

Doświadczony psycholog na Ursynowie.

Pomoc psychologiczna udzielana w formie porady polega na omówieniu problemu, przekazaniu wiedzy psychologicznej i wspólnym znalezieniu rozwiązania odpowiedniego dla sytuacji i możliwości Klienta. Psycholog mający gabinet w dzielnicy Ursynów w mieście Warszawa dba przede wszystkim o potrzeby Klienta. Ma świadomość, że ważne jest tutaj indywidualne podejście, albowiem każda osoba jest zupełnie inna, ma inną strukturę psychiczną czy wsparcie otoczenia.

Tego typu porady psychologiczne mają na ogół dość krótki termin trwania. Psycholog przyjmujący w mieście Warszawa najczęściej organizuje od jednego do pięciu spotkań, co pozwala dokładnie omówić zaistniały problem. Pojedyncze spotkanie kosztuje 120 pln/50 min, natomiast pakiet 5 spotkań to 550 pln. Jeśli potrzebne jest dodatkowo wystawienie zaświadczenia, to cena tego typu usługi wynosi 150 pln. Dobry psycholog pomaga klientowi w krótkim czasie uporać się z problemem, aby dalej mógł samodzielnie funkcjonować. Ważne jest, aby nabyć pewne umiejętności, które to umożliwiają samodzielny rozwój.

Dobry psycholog w Warszawie

Porada psychologa należy do obszaru psychologii zwanego poradnictwem psychologicznym. Dziedzina ta skupia się przede wszystkim na potencjale rozwojowym osób zdrowych. Psycholog udzielający tego typu porady nie tylko diagnozuje, ale również pomaga w rozwiązywaniu trudności adaptacyjnych. Dość często zgłaszanym problemem jest radzenie sobie ze stresem. Porada psychologiczna najbardziej skupia się na wzmocnieniu zasobów, a więc uświadomieniu mocnych stron Klienta, a także usunięciu ewentualnych przeszkód natury psychicznej na drodze do prawidłowego rozwoju. Pacjent uczy się funkcjonować tak, aby samodzielnie uzyskiwać konkretne cele.

psycholog warszawa ursynów
przychodnia psychologiczna warszawa

Dobry psycholog udziela także wsparcia. Poradnictwo psychologiczne to bardziej wspólne szukanie sposobów na rozwój, niż przezwyciężanie zaburzeń bądź deficytów. Te ostatnie należą raczej do obszaru psychologii klinicznej. Psycholog z dzielnicy Ursynów udzielający porady może pomóc Klientowi odnaleźć się w określonej trudnej sytuacji, która pojawiła się w jego życiu. Częstym elementem poradnictwa jest także wykonanie testów badających osobowość, intelekt, umiejętności miękkie tj.odporność na stres, inteligencję emocjonalną, motywację osiągnięć. Pomocne bywają również pewne warsztaty z zakresu umiejętności takich, jak komunikacja czy asertywność. Wiele osób decyduje się też na pomoc związaną z obszarem zawodowym, który wymaga umiejętności radzenia sobie ze stresem.

Umiejętność efektywnego słuchania

Co wyróżnia dobrego psychologa? Nie tylko merytoryczna wiedza, ale przede wszystkim umiejętność efektywnego słuchania. To szczególnie cenne doświadczenie, gdy brakuje nam życzliwego i cierpliwego słuchacza oraz czasu i odwagi do szczerej rozmowy. Dzięki spotkaniu z psychologiem na warszawskim Ursynowie, można zyskać nowe spojrzenie na własne problemy. Szersza perspektywa i obiektywna ocena specjalisty mogą okazać się kluczowe dla rozwiązania problemów – zarówno tych związanych z pracą, jak i relacjami z rodziną, bądź przyjaciółmi. Takie spotkanie może być impulsem do pozytywnych zmian.

Żyjemy w czasach, które nie sprzyjają wyciszeniu. Spoczywające na nas obowiązki zawodowe i rodzinne, a także relacje z innymi ludźmi wymagają maksimum zaangażowania. W efekcie bardzo łatwo zapomnieć o własnych potrzebach. Zdarza się, że spychamy je na dalszy plan, aż w końcu czujemy, że brakuje nam radości życia, a codzienność przytłacza coraz dotkliwej. W tej sytuacji dobrym rozwiązaniem może być spotkanie z psychologiem, który przyjmuje w Warszawie na Ursynowie.