Terapia behawioralno-poznawcza w Warszawie

Jednym z bardziej skutecznych i popularnych nurtów psychoterapii jest terapia poznawczo-behawioralna, którą oferujemy w mieście Warszawa. Metoda ta opiera się na podstawowym założeniu, iż większość problemów związanych jest z pewnym nawykowym sposobem reagowania bądź też myślenia. Dlatego też terapia poznawczo-behawioralna Warszawa ma za zadanie zastąpienie tych nawyków nowymi, które będą bardziej konstruktywnie nam służyły.

terapia behawioralno-poznawcza warszawa

Sesje koncentrują się na trenowaniu oraz wprowadzaniu korzystnych zachowań przy równoczesnym ograniczaniu reakcji podtrzymujących nasz problem. Terapia poznawczo-behawioralna jest metodą pogłębiania rozumienia siebie oraz otoczenia, aby móc odpowiednio zmodyfikować nasze dotychczasowe przekonania, które przyczyniają do powstawania różnego rodzaju problemów i objawów, takich jak lęki, depresja, tiki nerwowe czy też myśli natrętne. Ogromną zaletą tego typu podejścia jest możliwość dopasowywania czasu trwania terapii do możliwości Pacjenta.

Terapia behawioralno-poznawcza w mieście Warszawa

Terapia poznawczo-behawioralna zdecydowanie najlepiej sprawdza się przy leczeniu zaburzeń lękowych oraz depresyjnych. Taka forma terapii jest skuteczna, dlatego też często wykorzystuje się ją między innymi przy leczeniu pacjentów z fobii, lęków, nerwic, depresji, a także zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych. Terapia poznawczo-behawioralna może być również stosowana jako technika pozwalająca na radzenie sobie z codziennym stresem.

Jeśli mają Państwo potrzebę pozbycia się objawów, które utrudniają życie codzienne jak na przykład napady lęku czy wybuchy złości, to pomocna może być terapia poznawczo-behawioralna realizowana przez nas w mieście Warszawa. Ważne jest, aby zastąpić stare nawyki i zachowania nowymi, które ułatwią życie i nie będą mieć destruktywnego oddziaływania.

Dość często objawy takie jak na przykład lęk, tiki nerwowe czy przemęczenie wynikają z niewłaściwych schematów poznawczych, a więc utrwalonych przekonań o sobie czy otaczającym nas świecie. W tego typu sytuacji pomocna jest terapia behawioralno-poznawcza oferowana przez nas w mieście w Warszawa. Pozwala ona zmienić schematy, choć jest to proces stopniowy. Silne, mocno utrwalone przekonania mogą utrudniać zmianę nawyku. Wtedy proponujemy kolejne etapy terapii.

Terapia behawioralno-poznawcza wiąże się z pogłębioną analizą sposobu myślenia oraz osłabianiu tych przekonań, które niekorzystnie wpływają na nasze życie i bywają przyczyną problemów. Początkiem leczenia jest uświadomienie sobie problemu oraz odnalezienie schematu, w jakim dotychczas funkcjonowaliśmy. Jeśli potrzebują Państwo tego typu pomocy, to zachęcamy do kontaktu z nami. Oferowana przez nas terapia behawioralno-poznawcza w mieście Warszawa stanowi jedną z bardziej skutecznych metod terapii.