Terapia behawioralno poznawcza Warszawa

Jednym z bardziej skutecznych i popularnych nurtów psychoterapii jest terapia poznawczo-behawioralna, którą oferujemy w mieście Warszawa. Metoda ta opiera się na podstawowym założeniu, iż większość problemów związanych jest z pewnym nawykowym sposobem reagowania bądź też myślenia. Dlatego też terapia poznawczo-behawioralna Warszawa ma za zadanie zastąpienie tych nawyków nowymi, które będą bardziej konstruktywnie nam służyły.

Sesje koncentrują się na trenowaniu oraz wprowadzaniu korzystnych zachowań przy równoczesnym ograniczaniu reakcji podtrzymujących nasz problem. Terapia poznawczo-behawioralna jest metodą pogłębiania rozumienia siebie oraz otoczenia, aby móc odpowiednio zmodyfikować nasze dotychczasowe przekonania, które przyczyniają do powstawania różnego rodzaju problemów i objawów, takich jak lęki, depresja, tiki nerwowe czy też myśli natrętne. Ogromną zaletą tego typu podejścia jest możliwość dopasowywania czasu trwania terapii do możliwości Pacjenta.

Terapia behawioralno-poznawcza w mieście Warszawa

Terapia poznawczo-behawioralna zdecydowanie najlepiej sprawdza się przy leczeniu zaburzeń lękowych oraz depresyjnych. Taka forma terapii jest skuteczna, dlatego też często wykorzystuje się ją między innymi przy leczeniu pacjentów z fobii, lęków, nerwic, depresji, a także zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych. Terapia poznawczo-behawioralna może być również stosowana jako technika pozwalająca na radzenie sobie z codziennym stresem.

Jeśli mają Państwo potrzebę pozbycia się objawów, które utrudniają życie codzienne jak na przykład napady lęku czy wybuchy złości, to pomocna może być terapia poznawczo-behawioralna realizowana przez nas w mieście Warszawa. Ważne jest, aby zastąpić stare nawyki i zachowania nowymi, które ułatwią życie i nie będą mieć destruktywnego oddziaływania.

Dość często objawy takie jak na przykład lęk, tiki nerwowe czy przemęczenie wynikają z niewłaściwych schematów poznawczych, a więc utrwalonych przekonań o sobie czy otaczającym nas świecie. W tego typu sytuacji pomocna jest terapia behawioralno-poznawcza oferowana przez nas w mieście w Warszawa. Pozwala ona zmienić schematy, choć jest to proces stopniowy. Silne, mocno utrwalone przekonania mogą utrudniać zmianę nawyku. Wtedy proponujemy kolejne etapy terapii.

Terapia behawioralno-poznawcza wiąże się z pogłębioną analizą sposobu myślenia oraz osłabianiu tych przekonań, które niekorzystnie wpływają na nasze życie i bywają przyczyną problemów. Początkiem leczenia jest uświadomienie sobie problemu oraz odnalezienie schematu, w jakim dotychczas funkcjonowaliśmy. Jeśli potrzebują Państwo tego typu pomocy, to zachęcamy do kontaktu z nami. Oferowana przez nas terapia behawioralno-poznawcza w mieście Warszawa stanowi jedną z bardziej skutecznych metod terapii.